ФИБА Светско Првенство, Пласман, Група М
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 НигеријаНигерија 5 3 0 2 435:381 54 8
2 КинаКина 5 2 0 3 355:365 -10 7
3 Република КорејаРепублика Кореја 1 5 1 0 4 361:438 -77 6
4 Брег на Слонова КоскаБрег на Слонова Коска 1 5 0 0 5 326:400 -74 5