Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Полуфинале
1 АргентинаАргентина 4 4 0 0 297:203 +94 8
Полуфинале
2 БразилБразил 1 4 2 0 2 248:245 +3 6
3 Американски Девствени островиАмерикански Девствени острови 1 4 2 0 2 257:263 -6 6
4 КолумбијаКолумбија 4 2 0 2 226:260 -34 6
5 ВенецуелаВенецуела 4 0 0 4 234:291 -57 4
Полуфинале
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Полуфинале
1 КанадаКанада 1 4 4 0 0 307:197 +110 8
Полуфинале
2 Порто РикоПорто Рико 1 4 3 0 1 279:258 +21 7
3 ПарагвајПарагвај 4 2 0 2 273:300 -27 6
4 КубаКуба 4 1 0 3 230:271 -41 5
5 МексикоМексико 4 0 0 4 206:269 -63 4
Полуфинале