Најнови вести

Табела

АБА Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ПартизанПартизан 21 19 0 2 1991:1627 +364 40
Плејоф
2 Црвена ЗвездаЦрвена Звезда 21 18 0 3 1834:1521 +313 39
Плејоф
3 БудуќностБудуќност 21 15 0 6 1826:1634 +192 36
Плејоф
4 Цедевита ОлимпијаЦедевита Олимпија 21 15 0 6 1818:1677 +141 36
Плејоф
5 ФМПФМП 22 13 0 9 1974:1878 +96 35
Плејоф
6 Мега ЛексМега Лекс 1 22 11 0 11 1889:1892 -3 33
Плејоф
7 ЗадарЗадар 1 22 10 0 12 1916:1931 -15 32
Плејоф
8 Студенски центарСтуденски центар 22 10 0 12 1879:1981 -102 32
9 СплитСплит 22 9 0 13 1798:1898 -100 31
10 ЦибонаЦибона 22 8 0 14 1757:1981 -224 30
11 ИгокеаИгокеа 1 21 7 0 14 1709:1818 -109 28
12 МорнарМорнар 1 21 7 0 14 1794:1927 -133 28
Плејоф за испаѓање
13 Борац ЧачакБорац Чачак 22 5 0 17 1774:1967 -193 27
Испаѓање
14 МЗТ СкопјеМЗТ Скопје 22 4 0 18 1756:1983 -227 26
Плејоф
Плејоф за испаѓање
Испаѓање