ФИБА Св. Првенство (Ж)

Primary tabs

Најнови вести

Табели

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 КанадаКанада 3 3 0 0 234:173 +61 6
2 ФранцијаФранција 3 2 0 1 224:200 +24 5
3 ГрцијаГрција 3 1 0 2 179:204 -25 4
4 Република КорејаРепублика Кореја 3 0 0 3 169:229 -60 3
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 АвстралијаАвстралија 3 3 0 0 260:175 +85 6
2 НигеријаНигерија 3 2 0 1 217:224 -7 5
3 ТурцијаТурција 3 1 0 2 195:201 -6 4
4 АргентинаАргентина 3 0 0 3 150:222 -72 3
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БелгијаБелгија 2 3 2 0 1 233:176 +57 5
2 ШпанијаШпанија 1 3 2 0 1 225:195 +30 5
3 ЈапонијаЈапонија 1 3 2 0 1 216:220 -4 5
4 Порто РикоПорто Рико 3 0 0 3 150:233 -83 3
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 САДСАД 3 3 0 0 289:231 +58 6
2 КинаКина 3 2 0 1 227:227 0 5
3 СенегалСенегал 3 1 0 2 203:231 -28 4
4 ЛетонијаЛетонија 3 0 0 3 206:236 -30 3