ФИБА Азиско првенство

Primary tabs

Табела

Азиско Првенство
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Final Round
1 ИранИран 3 3 0 0 271:188 +83 6
Плејоф
2 ЈорданЈордан 3 2 0 1 200:203 -3 5
Плејоф
3 СиријаСирија 3 1 0 2 216:233 -17 4
4 ИндијаИндија 3 0 0 3 186:249 -63 3
Final Round
Плејоф
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Final Round
1 ФилипиниФилипини 3 3 0 0 260:229 +31 6
Плејоф
2 КинаКина 3 2 0 1 240:223 +17 5
Плејоф
3 ИракИрак 3 1 0 2 203:211 -8 4
4 КатарКатар 3 0 0 3 207:247 -40 3
Final Round
Плејоф
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Final Round
1 Нов ЗеландНов Зеланд 3 2 0 1 231:207 +24 5
Плејоф
2 ЛибанЛибан 3 2 0 1 250:226 +24 5
Плејоф
3 Република КорејаРепублика Кореја 3 2 0 1 258:202 +56 5
4 КазахстанКазахстан 3 0 0 3 178:282 -104 3
Final Round
Плејоф
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Final Round
1 АвстралијаАвстралија 3 3 0 0 273:176 +97 6
Плејоф
2 ЈапонијаЈапонија 3 2 0 1 247:192 +55 5
Плејоф
3 Кинески ТајпејКинески Тајпеј 3 1 0 2 176:239 -63 4
4 Хонг КонгХонг Конг 3 0 0 3 179:268 -89 3
Final Round
Плејоф