Европско Првенство (Ж)

Primary tabs

Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 Босна и ХерцеговинаБосна и Херцеговина 1 2 2 0 0 167:145 +22 4
2 БелгијаБелгија 1 2 1 0 1 165:142 +23 3
3 ГерманијаГерманија 2 2 1 0 1 128:125 +3 3
4 МакедонијаМакедонија 2 0 0 2 105:153 -48 2
Квалификуван
Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 БелорусијаБелорусија 1 3 2 0 1 185:163 +22 5
Квалификациски плејоф
2 ШпанијаШпанија 1 3 2 0 1 220:169 +51 5
Квалификациски плејоф
3 ШведскаШведска 3 1 0 2 183:211 -28 4
4 СловачкаСловачка 3 1 0 2 176:221 -45 4
Плејоф
Квалификациски плејоф
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 УкраинаУкраина 2 2 0 0 167:142 +25 4
2 ФранцијаФранција 2 2 1 0 1 154:146 +8 3
3 ЛитванијаЛитванија 1 2 1 0 1 125:142 -17 3
4 ФинскаФинска 1 2 0 0 2 130:146 -16 2
Квалификуван
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 СрбијаСрбија 3 3 0 0 258:207 +51 6
Квалификациски плејоф
2 ИталијаИталија 3 2 0 1 235:214 +21 5
Квалификациски плејоф
3 Црна ГораЦрна Гора 3 1 0 2 206:219 -13 4
4 ГрцијаГрција 3 0 0 3 173:232 -59 3
Плејоф
Квалификациски плејоф
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 БелгијаБелгија 1 3 2 0 1 210:188 +22 5
Квалификациски плејоф
2 Босна и ХерцеговинаБосна и Херцеговина 1 3 2 0 1 215:200 +15 5
Квалификациски плејоф
3 СловенијаСловенија 3 2 0 1 220:220 0 5
4 ТурцијаТурција 3 0 0 3 162:199 -37 3
Плејоф
Квалификациски плејоф
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 ШпанијаШпанија 1 2 2 0 0 173:114 +59 4
2 УнгаријаУнгарија 1 2 1 0 1 177:124 +53 3
3 РоманијаРоманија 2 2 1 0 1 117:166 -49 3
4 ИсландИсланд 2 0 0 2 117:180 -63 2
Квалификуван
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 ТурцијаТурција 1 2 2 0 0 130:103 +27 4
2 ПолскаПолска 1 2 1 0 1 166:71 +95 3
3 СловенијаСловенија 2 1 0 1 189:106 +83 3
4 АлбанијаАлбанија 2 0 0 2 47:252 -205 2
Квалификуван
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ФранцијаФранција 3 3 0 0 261:173 +88 6
Квалификациски плејоф
2 РусијаРусија 3 2 0 1 205:216 -11 5
Квалификациски плејоф
3 ХрватскаХрватска 1 3 1 0 2 209:234 -25 4
4 ЧешкаЧешка 1 3 0 0 3 176:228 -52 3
Плејоф
Квалификациски плејоф
Група Е
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 ХрватскаХрватска 2 1 0 1 150:157 -7 3
2 СрбијаСрбија 1 1 1 0 0 84:66 +18 2
3 БугаријаБугарија 1 1 0 0 1 73:84 -11 1
Квалификуван
Група Ф
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 РусијаРусија 1 2 2 0 0 162:121 +41 4
2 ДанскаДанска 1 2 1 0 1 139:125 +14 3
3 Црна ГораЦрна Гора 2 1 0 1 134:145 -11 3
4 АвстријаАвстрија 2 0 0 2 108:152 -44 2
Квалификуван
European Championship, Women, Olympic Qualifying
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 ЛетонијаЛетонија 2 2 0 0 151:126 +25 4
Квалификуван
1 ИталијаИталија 1 2 2 0 0 151:114 +37 4
Квалификуван
1 ГрцијаГрција 1 2 2 0 0 137:123 +14 4
Квалификуван
1 БелорусијаБелорусија 1 2 2 0 0 149:132 +17 4
2 ПортугалијаПортугалија 1 2 1 0 1 119:107 +12 3
2 ИзраелИзраел 1 0 0 1 56:62 -6 1
2 СловачкаСловачка 1 2 1 0 1 131:119 +12 3
2 ХоландијаХоландија 1 2 1 0 1 154:143 +11 3
3 ШведскаШведска 1 0 0 1 70:89 -19 1
3 ЧешкаЧешка 2 1 0 1 130:120 +10 3
3 ШвајцаријаШвајцарија 2 2 1 0 1 108:119 -11 3
3 ЕстонијаЕстонија 1 2 1 0 1 115:131 -16 3
4 ЛуксембургЛуксембург 2 0 0 2 102:140 -38 2
4 ИрскаИрска 2 0 0 2 114:152 -38 2
4 Велика БританијаВелика Британија 1 2 0 0 2 135:145 -10 2
Квалификуван