Денешни натпревари

Најнови вести

Група Ј
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Легија ВаршаваЛегија Варшава 6 5 0 1 498:459 +39 11
2 Цсм ОрадеаЦсм Орадеа 6 4 0 2 537:487 +50 10
3 БК Левице ПатриотиБК Левице Патриоти 6 2 0 4 449:480 -31 8
4 Катаја ЈоенсуКатаја Јоенсу 6 1 0 5 459:517 -58 7
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група А
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Балкан БотевградБалкан Ботевград 4 3 0 1 326:317 +9 7
2 Sporting CPSporting CP 1 4 2 0 2 345:338 +7 6
3 Алба ФехерварАлба Фехервар 1 4 1 0 3 342:358 -16 5
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група А Квалификации
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 BK Sabah BakuBK Sabah Baku 1 3 3 0 0 248:224 +24 6
2 Рапид БукурештРапид Букурешт 1 3 2 0 1 227:212 +15 5
3 ГронингенГронинген 3 1 0 2 202:206 -4 4
4 РаботничкиРаботнички 3 0 0 3 200:235 -35 3
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Б
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 БилбаоБилбао 6 6 0 0 505:399 +106 12
2 Анвил ВроцлавекАнвил Вроцлавек 1 6 3 0 3 469:409 +60 9
3 Caledonia GladiatorsCaledonia Gladiators 1 6 3 0 3 431:475 -44 9
4 ЦСУ Атласиб СибиуЦСУ Атласиб Сибиу 6 0 0 6 379:501 -122 6
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Б Квалификации
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Manisa BSB SporManisa BSB Spor 1 2 2 0 0 178:158 +20 4
2 ПортоПорто 1 2 1 0 1 170:164 +6 3
3 НевезисНевезис 2 0 0 2 172:198 -26 2
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Г
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Зорг ЛајденЗорг Лајден 4 3 0 1 287:273 +14 7
2 ГравелинГравелин 4 2 0 2 294:248 +46 6
3 ТрепчаТрепча 4 1 0 3 255:315 -60 5
4 Hapoel Galil ElyonHapoel Galil Elyon 1 0 0 1 0:20 -20 0
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Г Квалификации
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 СарагозаСарагоза 2 2 0 0 175:153 +22 4
2 JamtlandJamtland 2 1 0 1 142:157 -15 3
3 ЈИП ПардубицеЈИП Пардубице 2 0 0 2 164:171 -7 2
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Д
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Бахчешехир ОкулариБахчешехир Окулари 6 5 0 1 547:464 +83 11
2 Чез НимбургЧез Нимбург 6 5 0 1 547:472 +75 11
3 BK Sabah BakuBK Sabah Baku 6 1 0 5 451:528 -77 7
4 МорнарМорнар 6 1 0 5 431:512 -81 7
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Д Квалификации
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Катаја ЈоенсуКатаја Јоенсу 2 2 1 0 1 167:163 +4 3
2 Борас БаскетБорас Баскет 1 2 1 0 1 183:180 +3 3
3 Черноморец БургасЧерноморец Бургас 1 2 1 0 1 194:201 -7 3
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Е
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Manisa BSB SporManisa BSB Spor 1 6 5 0 1 478:435 +43 11
2 ПортоПорто 1 6 4 0 2 501:468 +33 10
3 Бакен БерсБакен Берс 1 6 2 0 4 505:512 -7 8
4 Норчепинг ДолфинсНорчепинг Долфинс 1 6 1 0 5 421:490 -69 7
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Е Квалификации
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Росток СиволвсРосток Сиволвс 1 2 2 0 0 194:146 +48 4
2 КеравносКеравнос 1 2 1 0 1 181:153 +28 3
3 Феникс 2010Феникс 2010 2 0 0 2 132:208 -76 2
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група И
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 ГотингемГотингем 6 5 0 1 559:494 +65 11
2 ВарезеВарезе 6 5 0 1 583:529 +54 11
3 КеравносКеравнос 6 1 0 5 454:526 -72 7
4 TSUTSU 6 1 0 5 472:519 -47 7
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група К
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 БилбаоБилбао 6 5 0 1 504:438 +66 11
2 ПортоПорто 6 4 0 2 507:453 +54 10
3 ГотингемГотингем 6 3 0 3 477:469 +8 9
4 Балкан БотевградБалкан Ботевград 6 0 0 6 413:541 -128 6
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Л
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Бахчешехир ОкулариБахчешехир Окулари 6 6 0 0 568:456 +112 12
2 Легија ВаршаваЛегија Варшава 6 4 0 2 560:496 +64 10
3 Sporting CPSporting CP 6 2 0 4 518:542 -24 8
4 JonavaJonava 6 0 0 6 464:616 -152 6
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група М
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Чез НимбургЧез Нимбург 6 4 0 2 445:394 +51 10
2 СарагозаСарагоза 6 4 0 2 472:445 +27 10
3 ГравелинГравелин 6 3 0 3 442:460 -18 9
4 Manisa BSB SporManisa BSB Spor 6 1 0 5 400:460 -60 7
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Н
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Кемниц 99Кемниц 99 6 5 0 1 549:467 +82 11
2 ВарезеВарезе 2 6 3 0 3 534:527 +7 9
3 Цсм ОрадеаЦсм Орадеа 6 2 0 4 526:553 -27 8
4 Зорг ЛајденЗорг Лајден 2 6 2 0 4 432:494 -62 8
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Ф
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 СарагозаСарагоза 4 3 0 1 331:309 +22 7
2 КалевКалев 1 4 2 0 2 295:301 -6 6
3 БриндизиБриндизи 1 4 1 0 3 311:327 -16 5
4 Ирони нес ЗионаИрони нес Зиона 0 0 0 0 0:0 0 0
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Ф Квалификации
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Бнеи ХерцлијаБнеи Херцлија 2 2 0 0 184:151 +33 4
2 Егис КормендЕгис Корменд 2 1 0 1 179:184 -5 3
3 Anorthosis FamagustaAnorthosis Famagusta 2 0 0 2 150:178 -28 2
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Х
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 Кемниц 99Кемниц 99 6 6 0 0 543:403 +140 12
2 Spojnia StargardSpojnia Stargard 1 6 3 0 3 476:505 -29 9
3 ПејаПеја 1 6 2 0 4 495:560 -65 8
4 Шетерс Ден БошШетерс Ден Бош 6 1 0 5 474:520 -46 7
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Ц
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 JonavaJonava 6 4 0 2 542:504 +38 10
2 Росток СиволвсРосток Сиволвс 6 4 0 2 504:473 +31 10
3 АЕК ЛарнакаАЕК Ларнака 6 3 0 3 473:492 -19 9
4 Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu 6 1 0 5 494:544 -50 7
Next group phase
Квалификуван
Плејоф
Група Ц Квалификации
ОН П Н И К +/- Форма Б
1 ТрепчаТрепча 1 2 2 0 0 154:136 +18 4
2 UMF TindastollUMF Tindastoll 1 2 1 0 1 138:139 -1 3
3 Парну СадамПарну Садам 2 0 0 2 129:146 -17 2
Next group phase
Квалификуван
Плејоф