Најнови вести

Табела

Евролига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 БарселонаБарселона 28 21 0 7 2275:2101 +174 42
Плејоф
2 ОлимпијакосОлимпијакос 28 19 0 9 2222:2045 +177 38
Плејоф
3 Олимпија МиланоОлимпија Милано 28 19 0 9 2069:1992 +77 38
Плејоф
4 Реал МадридРеал Мадрид 28 18 0 10 2181:2079 +102 36
Плејоф
5 МакабиМакаби 28 17 0 11 2272:2209 +63 34
Плејоф
6 Анадолу ЕфесАнадолу Ефес 28 16 0 12 2322:2221 +101 32
Плејоф
7 МонакоМонако 28 15 0 13 2311:2225 +86 30
Плејоф
7 ЗенитЗенит 23 14 0 9 1692:1683 +9 0
Плејоф
8 ЦСКА МоскваЦСКА Москва 24 14 0 10 1929:1883 +46 0
Плејоф
8 Баерн МинхенБаерн Минхен 28 14 0 14 2123:2105 +18 28
9 Уникс КазанУникс Казан 25 13 0 12 1889:1847 +42 0
9 БасконијаБасконија 28 12 0 16 2116:2186 -70 24
10 Алба БерлинАлба Берлин 28 12 0 16 2121:2239 -118 24
11 Црвена ЗвездаЦрвена Звезда 28 12 0 16 2041:2089 -48 24
12 ФенербахчеФенербахче 28 10 0 18 2051:2099 -48 20
13 ПанатинаикосПанатинаикос 28 9 0 19 2089:2235 -146 18
14 АсвелАсвел 28 8 0 20 2036:2239 -203 16
15 ЖалгирисЖалгирис 28 8 0 20 2084:2249 -165 16
Плејоф