ВИДЕО: Марјановиќ ја забавуваше публиката во Далас со хит на Шабан Шаулиќ

Бобан

Далас Маверикс убедливо го совлада Сакраменто, а забавата не заврши со крајот на натпреварот.

По победата, Бобан Марјановиќ беше во центарот на вниманието покажувајќи го својот талент за музика. Корпулентниот центар запеа пред српскиот дел од публиката познат хит на Шабан Шаулиќ.

Марјановиќ постигна една тројка во триумфот на Маверикси од 130-111.