Денешни натпревари

НЕД, 26 март 2023

Најнови вести

Табела

ПМКЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 МЗТ СкопјеМЗТ Скопје 18 16 0 2 1563:1272 +291 34
2 ПелистерПелистер 18 14 0 4 1607:1414 +193 32
3 ТФТТФТ 19 13 0 6 1634:1502 +132 32
4 ГостиварГостивар 19 13 0 6 1615:1572 +43 32
5 РаботничкиРаботнички 19 11 0 8 1611:1447 +164 30
6 Феникс 2010Феникс 2010 19 11 0 8 1523:1452 +71 30
7 Еуро Никел 2005Еуро Никел 2005 18 11 0 7 1417:1346 +71 29
8 КожувКожув 18 8 0 10 1536:1548 -12 26
9 Чаир 2030Чаир 2030 19 5 0 14 1425:1620 -195 23
10 ФМП АкадемијаФМП Академија 19 4 0 15 1502:1722 -220 23
11 КумановоКуманово 19 4 0 15 1408:1648 -240 23
12 СтрумицаСтрумица 19 2 0 17 1513:1811 -298 21