Магдевски со солиден учинок во победата на Плоешти

Магдевски

Македонскиот кошаркар Андреј Магдевски запиша солиден настап во новата победа на Плоешти против Сибиу (89-81).

Нашиот репрезентативец доби дваесет минути на паркетот. Минутажата ја искористи за да постигне седум поени, да собере четири скока и да подели исто толку асистенции.

Екипата каде што игра Магдевски стои на деветтата позиција на табелата, со шест победи по 15 одиграни кола.