ВИДЕО: Јокиќ со асистенција без гледање во стилот на Теодосиќ

Јокиќ

Српскиот центар Никола Јокиќ игра сезона на МВП ниво во дресот на Денвер Нагетс. Неговата форма е клучен фактор за успесите на тимот од Колорадо во регуларната сезона, а така се очекува да биде и во плеј-офот.

На последниот дуел против Хјустон, српскиот кошаркар одново ја импресионира јавноста. Неговата асистенција без гледање беше еден од најатрактивните потези на вечерта.

  • Асистенцијата на Никола Јокиќ:

Голем проблем за Денвер ќе биде тешката повреда поради која Џамал Мареј нема да ѝ помогне на екипата во клучниот период од сезоната.

 

Најнови вести од
НБА, САД