Турнири

  • Кошарка

    Макаби Тел Авив создава дрим-тим за поход во Европа

    Како што пренесуваат медиумите од Израел доаѓањето на Сони Вимс во тимот на Макаби Тел Авив е „готова“ работа. Раководството на Макаби по катастрофалните резултати во Евролигата, а потоа и во Еврокупот, ќе се обиде да ја врати „гордоста на Израел“ на место каде и што заслужува да биде, а тоа е во врвот на европската кошарка. Прв чекор е доаѓањето на Вимс, кој е еден од најдобрите кошаркари кои настапувале во Евролигата.

  • Зоран Ерцег во дресот на Србија Лига Куп

    Макаби се засилува со крилниот центар на Србија, Зоран Ерцег

    Српскиот кошаркарски репрезентативец, Зоран Ерцег е пред потпис со поранешниот европски шампион тимот на Макаби.