ФОТО: Хепенинг за паметење, најмладите им се израдуваа на пехарите на МЗТ Скопје!

МЗТ Скопје ја продолжи доминацијата во македонскиот шампионат, откако во финалната серија беше убедлив против Пелистер (3-0) и по третпат во низа среде Битола го подигна шампионскиот трофеј. 

Неколку дена по големиот успех, МЗТ во својот дом организираше хепенинг на кој фановите на клубот имаа можност да се фотографијата со трите освоени трофеи на тимот оваа сезона, како и со со кошаркарите и стручниот штаб кои ги донесоа драгоцените трофеи во клупските витрини.

МЗТ Скопје оваа сезона триумфираше во Суперкупот на Македонија, Купот на Македонија и националниот шампионат. 

ФОТО: МЗТ Скопје