Хауард уверен: Би доминирал во дуел против Јокиќ...

Никола Јокиќ го водеше Денвер Нагетс кон финалето во НБА лигата, а таму ќе го нападнат престижниот трофеј. 

Иако Србинот игра во врвна форма, легендата на лигата Двајт Хауард даде интересен коментар на еден поткаст. Поранешниот центар доби прашање што би одбрал: Дали Двајт Хауард или Никола Јокиќ во врвна форма? 

„Го бирам Хауард од најдобрите денови, секој ден. Би доминирал, секој посед би играл со насмевка на лицето“, прокоментира низ смеа Хауард. 

Во својата кариера Хауард имаше „дабл-дабл“ просек од 15,7 поени и 11,8 скока. Тој не бележеше премногу поени и параметри, туку беше играчки и физички доминантен на паркетите во НБА лигата.