Евролигата ја потврди суспензијата, Ласо нема да биде клупата против Олимпијакос

Ласо

Жалбата на Реал Мадрид беше одбиена, што значи дека Пабло Ласо нема да го води тимот на дуелот против Олимпијакос.

Предводникот на „кралевите“ беше исклучен поради жестока реакција на мечот против Анадолу Ефес. Евролигата му одреси суспензија од еден натпревар и одлуката ја потврди денес.

Двојната техничка на дуелот со турскиот клуб на Ласо ќе му донесе отсуство од важната средба со „црвено-белите“ во борбата за четвртфиналето.

Мадриѓани се на осмата позиција и се под закана на Валенсија и Зенит Санкт Петербург.