ВИДЕО: Еве како реагираат кошаркари на Голден Стејт кога ќе пробаат бурек и ќебапи

Голден Стејт

Србинот Ален Смаилагиќ оваа година беше избран на драфтот од страна на екипата на Голден Стејт Вориорс.

Младиот талент немаше проблеми да се адаптира на новата средина, а заедно со своите нови соиграчи направи интересен прилог, во кој ги почести со традиционалната балканска храна.

Поточно тој им даде да пробаат бурек и ќебапи. Збунетиот Смаилагиќ не можеше да поверува дека оваа храна за некого би била одбивна.

Погледнете ја нивната реакција: