ВИДЕО: Екс-тренер на Карпош Соколи полуде на тајм-аут - „Ги турнавте гаќите, мртви сте“...

Кошаркарите на Игокеа беа убедливо совладани на гостински терен од тимот на Будуќност, а во центарот на вниманието беше поранешниот тренер на Карпош Соколи, Драган Николиќ.

Имено, тренерот на босанскиот тим, видно разочаран од играта на своите избраници на дуелот со Будуќност, па на еден тајм-аут на своите кошаркари им рече дека тешко им се пишyва.

„Правите исти грешки. мртви сте, мртви сте од задутре. Крв ќе ви се напијам за оваа зафрканција. Ги спуштивте гаќите, какви се овие шутеви...“, викаше Николиќ по своите кошаркари.