ВИДЕО: Дончиќ жонглираше како Марадона, па погоди од НЕВОЗМОЖНА позиција

Дончиќ

Лука Дончиќ одигра уште еден одличен натпревар за Далас, но не успеа да спречи победа на Филаделфија на дуелот во Тексас.

Словенецот беше расположен за игра против една од најдобрите екипи во лигата. Пред натпреварот плејмејкерот покажа дел и од своите фудбалски способности, а потоа ја почести јавноста со спектакуларен погодок.

  • Кошот на Дончиќ пред натпреварот со Филаделфија:

Далас и оваа сезона ќе избори пласман во плеј-офот, ако нешто драстично не се промени во формата на кошаркарите на Рик Карлајл.