ВИДЕО: Болоња на нозе, пристигна српскиот генијалец Милош Теодосиќ!

Болоња е на нозе, пристигна еден од најдобрите плејмејкери во европската кошарка, Милош Теодосиќ. 

Српскиот кошаркарски капитен по долгите преговори со неколку европски гиганти, се реши својата кариера да ја продолжи во Болоња, каде вечерва беше бурно пречекан од најверните фанови на тимот. 

Навичите на италијанскиот клуб се свесни дека своите редовите ќе ги засилат со кошаркар со огромно искуство и квалитет, па веруваат дека конечно ќе имаат тим кој ќе може да им парира на најдобрите европски клубови. 

Според неофицијални информации, Теодосиќ ќе потпише тригодишен договор и ќе стане еден од најскапоплатените кошаркари во Европа.