ВИДЕО: Барса ја надигра Алба, голема победа на Зенит во Грција

Новата Барселона продолжува со победи во Евролигата. По двете гостински победи во Истанбул и Москва, Каталонците на Пешиќ на домашен терен ја совладаа Алба Берлин со 103-84. Кори Хигинс со 22 и Никола Миротиќ со 18 поени беа најефиксни во победничкиот тим.

Зенит го совлада Олимпијакос среде Грција, а Анадолу Ефес во Шпанија го однесе целиот плен протов Валенсија.

  • Барселона - Алба Берлин 103-84: 

  • Олимпијакос - Зенит 68-77:

  • Валенсија - Анадолу Ефес 78-83:

Барселона и ЦСКА Москва се единствени екипи со максимални три победи по исто толку одиграни натпревари.