ВИДЕО: Акција за три секунди, мат во три потези и цепелин за славје на Атланта

Кошаркарите на Атланта Хоукс дојдоа до голема победа над Торонто Рапторс во драматичен финиш со 124-122. 

На само три секунди до крајот Ануноби погоди слободно фрлање за егал (122-122). Иако акцијата ја започна од сопствената половина, кошаркарите на Атланта режираа атракција. Со брзи додавања Тре Јанг ја пренесе топката на другата страна, па фрли цепелин за Грифин кој скокна и ја положи за победа. 

Ова предизвика одушевување на соиграчите и лудо славје на трибините во Атланта.