ВИДЕО: Затоа хокејот е посебен – Лучиќ не трпи неправда и го „претепа“ противникот!

Еден од ретките хокејари со српски корени во НХЛ, Милан Лучиќ, повторно е во фокусот на вниманието на американската спортска јавност. 

Канадскиот репрезентативец, важи за еден од најхаризматичните хокејари, но уште еднаш докажа дека е со „краток фитил“. Членот на Бостон пред две ноќи не можеше да ги контролира нервите и го „претепа“ противникот, кој претходно неспортски со лакт удри по негов соиграч. 

Погледнете ја хокеј-тепачката која за краток период стана хит на социјалните мрежи: