ФОТО: Хокеарски клуб од Русија обвинет за сексизам по контроверзна фотографија од гола новинарка

ХК Спартак

Рускиот хокеј тим Спартак доби негативни реакции по објавата на фотографија од гола ТВ презентаерка, чија повреда беше соопштена на несоодветен начин.

Се работи за Јулија Ушакова, која го повреди скочниот зглоб, а фановите дознаа за нејзиното заздравување и терапија преку социјалните мрежи и контроверзната фотографија.

На истата 28-годишната убавица лежи на маса за лекување практично гола, што наиде на лавина критики на Твитер.

Русинката е популарна на Инстаграм, најмногу поради своите провокативни фотографии и видеа.  

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Юлия Ушакова (@yulia_ushakova) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Юлия Ушакова (@yulia_ushakova) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Юлия Ушакова (@yulia_ushakova) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Юлия Ушакова (@yulia_ushakova) on