ВИДЕО: Девојка се возбуди и со голи гради ја прослави победата на Вашингтон во „Стенли Купот“

девојка со гради насловна

Една навивачка го искористи славјето на Вашигтон по освојувањето на „Стенли Купот“ за да ги извади своите гради и да ги изненади хокеарите на мразот.

Девојката го соблече горниот дел од својот фустан и ги „поздрави“ Александар Ковечкин и неговите соиграчи

Екипата од главниот град на гостински терен го победи Лас Вегас и со 4-1 во серијата подобар од седум ја заврши финалната борба за титула.