Primary tabs

 • Гвардиола го владее и голфот - мајсторски го смести топчето во дупката

  Менаџерот на Мамчестер Сити, Пеп Гвардиола учествуваше на егзибициски натпревар во голф, на кој изведе потег за кој уште долго ќе се зборува.

 • Тајгер Вудс при рутинска контрола уапсен на Флорида

  Најпознатиот голф играч и еден од најбогатите спортисти на светот во историјата Тајгер Вудс е уапсен на Флорида поради управување на возило под дејство на алкохол, а можеби и дрога, пренесуваат американските медиуми.

 • Тајгер Вудс четврти пат го оперираше грбот, наскоро му се враќа на голфот

  Легендарниот американскиот голфер Тајгер Вудс ќе му се врати на голфот на терените за шест месеци, откако успешно го оперираше грбот. Вудс објави дека ќе одмара неколку недели пред да замине на терапија.

 • Голферка во солзи: Ме напаѓаат поради мојот секси изглед

  Пред година дена светот доби шанса да ја запознае атрактивната и млада голферка Пејџ Спиранац, кога влезе во професионалните води со повикот за настап на „Dubai Ladies Masters“. Нејзиниот изглед веднаш привлече внимание, нејзините фотографии ги преплавија интернет страниците.

 • Големиот Тајгер Вудс најави враќање на голф терените

  Еден од најдобрите голф играчи во историјата на овој спорт, Тајгер Вудс, синоќа најави дека најверојатно од идниот месец повторно ќе се врати на терените, поточно ќе настапи на турнирот во Калифорнија. 

 • Инби Парк е нова олимписка победничка во голф

  Кореанската голферка Инби Парк е нова олимписка победничка во голф во женска конкуренција, што е прв медал во овој спорт по цел еден век, откако голфот се врати на олимписката програма.

 • Погодок по кој и големиот Тајгер Вудс се воодушеви

  Најдобриот голфер на светот Тајгер Вудс во средата го отвори својот нов голф терен во Хјустон, но она што го воодушеви е 11-годишно момче. Имено малиот Тајлор Кроцијер успеа да ја погоди дупката од 81 јард (74 метри), со што и славниот Вудс остана вчудоневиден.

 • Голфот ја има својата „Курникова“

  Можеби голфот е спорт кој најмалку привлекува внимание на нашите простори, но изгледот на Пејџ Пиранац би можел да биде пресуден сето тоа да се смени. Пред неколку месеци, на социјалните мрежи, Пиранац се појави со секси голф облека и со неверојатна „техника“ на изведување на ударите и секако позирање. И конечно можеме да заклучиме дека голфот ја пронајде својата „Ана Курникова“.

Pages