Железарец го „растури“ Јувентус Серава во финалето на Купот во Битола

Футсал екипата на Железарец ја синоќа во Битола во финалето на Купот на Македонија ја совлада екипата на Јувентус Серава со убедливи 7-0.

Репрезентативецот Мартин Тодоровски и Таулант Исмаили ги постигнаа головите за 2-0 за „зелените“.

Тодоровски погоди по втор пат за 3-0, а Леовски, Петровиќ, Крстевски и Ранготов ја завршија работата за убедлиба победа за екипата на Божовиќ. Со оваа титула уште една футсал сезона во Македонија заврши во знакот на двојната круна на Железарец.