ВИДЕО: Затоа го викаат „футсал-вонземјанин“ - нова генијална магија на Рикардињо!

Најдобриот светски футсал-играч Рикардињо продолжува да ги одушевува своите фанови со нови магии од неговиот широк и распространет репертоар. 

Жртва на неговата нова мајсторија беше голманот на Хаен во финалето на шпанскиот Куп. Португалскиот виртуоз со досега невиден потег го измами противничкиот голман и ја смести топката во противничкиата мрежа, но тоа не беше доволно за неговиот тим Интер да слави на овој меч. 

Погледнете ја генијалниот потег на „футсал-вонземјанинот“: