ВИДЕО: Светот се чуди на мајсториите на женската футсал репрезентација на Иран

Во деновите кога во Европа се игра шампионатот на континетот, од Иран стигнува нова футсал магија, овој пат изведена од женската футсал селекција на Иран.

Девојките од оваа земја станаа шампионки на континентот со победата против Јапонија.

Голови како овие делуваат нестварно, но верувајте вистините се и иранските репрезентативки ги изведуваат скоро секојдневно.

Ženska reprezentacija Irana: Pokrivene djevojke pokazale kako se igra fudbal. PREJAKO!

Posted by Marjan Mijajlović on недела, 7 февруари 2016