ВИДЕО: Португалија останува без медал, но Рикардињо пак е генијален!

Португалија нема да се бори за медалите на ЕП во футсал во Белград, но сигурно го лансира кандидатот за најдобар футсал играч на првенството. Вечерва Шпанија го „гази“ својот сосед, но Рикардињо повторно покажа каква имагинација поседува.

По голот против Србија, сега даде нов гол убавец, кој не беше доволен да се обезбеди полуфиналето. Мечот е во тек, а Шпанија има висока предност.

Сепак, објективната белградска публика му аплаудираше на мајсторот Рикардињо.