Сите се фатија за глава: Сензационална пета „а ла Ван Бастен“ (ВИДЕО)

Курир

Фалкао и Рикардињо се најпознатите имиња кои се поврзуваат со футсалот. Дури и тие не постигнале погодок како што деновиве беше виден во Русија.

Андреј Батирев погоди од невозможна ситуација и тоа со пета, во стилот на Марко ван Бастен. Вакво ремек-дело ретко се гледа и заслужува стоечки овации:

Голманот Денис Суботин со рака ја исфрли топката преку цел терен, а Батирев ја крена високо ногата и со пета упати удар во противничката мрежа, од „мртов агол“.