Шкупи го доведе капитенот на македонската футсал репрезентација

Македонскиот шампион во футсал, Шкупи се засили со еден од најдобрите играчи во историјата на нашиот футсал. Имено, Зоран Левески кариерата одлучи да ја продолжи во Шкупи и потпиша договор на една сезона. 

Пристигнувањето на Левески е одлична вест пред главната фаза од квалификациите за пласман во Лигата на шампионите на УЕФА.

„Капитенот на македонската футсал репрезентација доаѓа во Шкупи од тимот на Велес, а за нас ќе биде големо засилување за новата сезона во домашното првеноство но и за натпреварите во главната рунда квалификациите од Лигата на шампиони на УЕФА“, стои во соопштението на Шкупи.

Ново Време од Макарска, шампионот на Кипар, Омонија и ерменскиот Лео футсал клуб се противниците на „сино-белите“ во квалификациите на Лигата на шампионите. Домаќин на групата ќе биде хрватскиот клуб, кој и по рејтинг е фаворит за пласман во групната фаза.