Секое евро вреди за неговата „магија“: Роналдињо ги „полуде“ Индијците со дриблинзи и голови (ВИДЕО)

Секое вложено евро за Роналдињо се исплати, со оглед на тоа што забавата на љубителите на футсалот е неспоредлива со друга спортска емоција во Индија. Погледнете што се направи Роналдињо на ревијалниот меч синоќа, на кој постигна пет гола и имаше серија на вонсериски потези и дриблинзи.

Индиските фудбалски заљубеници и организатори на турнирот во футсал платија 500.000 евра за да уживаат во магијата на Роналдињо.