ВИДЕО: Се појави футсал магионичар како Фалкао во италијанската Серија Ц

Фалкао

Бразилскиот виртуоз Фалкао доби конкиренција во италијанската Сериа Ц. На натпреварот Клавари - Лаудосмини (7-13), корпулентниот напаѓач на Клавари постигна спектакуларен погодок, кој потсети на мајсториите на Бразилецот.

Најдобриот футсал играч на сите времиња е познат по ваквите голови, кои со леснотија ги постигнуваше пред да стави крај на кариерата оваа година.