ВИДЕО: „Рабона“ магија на Рикардињо во футсал Суперкупот на Шпанија

Најдобриот футсал играч на денешницата, Португалецот Рикардињо во голем стил ја почна новата сезона. Во натпреварот од Суперкупот на Шпанија, тој постигна ретко виден гол со „рабона“ за неговиот Интер Мувистар против Мурсија.

Погледнете го најновото ремек-дело на генијалецот Рикардињо: