ВИДЕО: Пред две години Рикардињо ја „уништи“ српската одбрана среде Белград

Рикардињо гол

На Европското првенство во футсал, кое пред две години се одржа во Србија, Рикардињо беше автор на еден од најубавите потези некогаш видени на терените. И сето тоа го зачини со прекрасен погодок против домашната репрезентација, а ги натера присутните гледачи во салата во Белград да му дадат стоечки овации.

Во 3. коло од групата А, Португалија загуби од српскиот национален тим (1-3), а единствениот погодок за Португалците беше вистинско ремек-дело на најдобриот футсал играч на денешницата

Видеото денес го сподели самиот Рикардињо, кој на својот Твитер профил се потсети на мајсторијата и еден од најубавите голови во неговата кариера.