ВИДЕО: Поради ова е најдобар на светот - нов нестварен потег на големиот Рикардињо

Рикардињо

Екипата на Интер Мовистар го загуби натпреварот во домашното првенство од Ел Поцо и покрај одличното издание на Рикардињо.

Португалецот немаше сили сам да се справи со целата противничка одбрана, но на моменти изгледаше дека тоа и го прави. И покрај неуспехот, најдориот футсал играч во светот остави еден потег за кој ќе се зборува цела сезона.

Со едно интелигентно движење го „насамари“ директниот чувар и го остави коментаторот без зборови.

Погледнете ја последната егзибиција на Рикардињо: