ВИДЕО: Нова магија на Рикардињо - свртен со грб го лобува противничкиот голман!

Футсал магионичарот, Рикардињо, уште еднаш покажа зошто е најдобриот играч на денешницата и зад своето име запиша уште еден неверојатен погодок.

На мечот на неговиот Интер Мовистар, Бразилецот доби една топка по земја и свртен со грб успеа да го лобува голманот на Леванте.

Погледнете ја новата магија на Рикардињо, која сигурно ќе ве одушеви: