Најголемиот футсал мајстор на сите времиња: Фалкао со дупли „ножички“ го одушеви светот (ВИДЕО)

Фалкао

Најдобриот футсал играч на сите времиња, Фалкао одново е величен во светските медиуми. Овој пат Бразилецот ја импресионираше публиката на пријателски натпревар на кој погоди „ножички“ во два последователни наврати за да постигне спектакуларен гол.

Бразилскиот поранешен репрезентативец е на крајот на својата футсал кариера, но уште не заборавил на своите препознатливи трикови.