ВИДЕО: Иниеста покажа дека е ГЕНИЈ и на футсал терените

Андрес Иниеста

Поради договор со еден спонзор, Андрес Иниеста се појави во Кувајт, каде приреди мало шоу за време на еден футсал меч.

33-годишниот фудбалер на Барселона сподели дел од својот репрертоар, постигна хет трик, а на крај додели и една фантастична асистенција со популарната „скорпија“. Исто така, Шпанецот беше блиску да постигне и гол од сопствената половина, што предизвика одушевување кај кувајтските фанови.

Атрактивната претстава на Иниеста можете да ја погледнете во видеото што следува: