ВИДЕО: Фудбалот со Роналдињо е фантазија - голманот сè уште има трауми поради потегот на Бразилецот

Роналдињо

Поранешниот фудбалер на Барселона, Милан и Фламенго, Роналдињо моментално игра на егзибициски футсал натпревари ширум светот, што е само потврда за неговата популарност и покрај пензијата од фудбалот.

Бразилецот вчера настапи за екипата на Делхи Драгонс, која одигра интересен меч против Бенгалур Ројалс, кој заврши без победник, 5-5. Интересно, за противничкиот тим настапи легендата на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс.

Роналдињо постигна хет-трик, но неговиот настап остана запаметен по директниот дуел со противничкиот голман, кој на препознатлив бразилски начин го реши во своја полза.