ВИДЕО: „Ѕверот“ не знае за доста - Нова футсал-магија на Рикардињо!

Португалскиот футсал-ѕвер Рикардињо направи нова магија, овој пат во Футсал купот на УЕФА.

Во финалето ќе се соочат екипите на Интер Мувистар од Шпанија и Спортинг Лисабон од Португалија, а Рикардињо, кој ги брани боите на Интер, направи вистинска магија во полуфиналето.

Уживајте во магијата против казахстански Каират...