Златан не е Роналдо: Швеѓанецот го оттурна навивачот кој истрча на терен (ВИДЕО)

Златан

Шведска запиша шокантен пораз на гостувањето кај Грузија и го испушти првото место во Групата Б.

Лошата вечер влијаеше на расположението на Златан Ибрахимовиќ. Во последно време стана популарно навивачите да трчаат на теренот и да бараат прегратка и дрес од своите идоли.

Но, шведскиот голгетер не сакаше да слушне за блиска средба и го оттурна човекот кој дотрча од него на теренот во Тбилиси.

Во последното коло Швеѓаните ќе играат директен судир со Шпанија за првата позиција, која носи пласман на Мундијалот во Катар.

Состави

Вили Сањол

3-4-2-1

    Jan Andersson

    4-4-2