ВИДЕО: Зинченко „сочно“ ја бакна новинарката, па цел свет му се смее! 

Репрезентацијата на Украина синоќа одигра фантастичен натпревар во евро-квалификациите и пред својата публика ја декласира Србија со 5-0. 

На радоста на фудбалерите на Андреј Шевченко им немаше крај, а шлаг на големиот успех стави ѕвездата на Манчестер Сити, Александер Зинченко, кој беше во центарот на вниманието по мечот. 

Младиот фудбалер даваше изјава за една украинска телевизија, а по истата се реши да ја бакне новинарката, но тоа го направи на смешен начин, па видеото за краток период стана хит на социјалните мрежи. 

Европско првенство, Квалификации, Група B
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 УкраинаУкраина 4 3 1 0 8:1 7 10
2 ЛуксембургЛуксембург 4 1 1 2 4:5 -1 4
3 СрбијаСрбија 2 3 1 1 1 5:7 -2 4
4 ПортугалијаПортугалија 1 2 0 2 0 1:1 0 2
5 ЛитванијаЛитванија 1 3 0 1 2 3:7 -4 1