ВИДЕО: Жоргињо го фати Батчуаји за машкоста како честитка за голот

Постојат луди начини да се прослави еден гол, но вечерашната шега на Жоргињо со стрелецот Батчуаји е една од најлудите и најлегендарните. Со голот на Белгиецот во самиот финиш, Челзи стигна до големи три бода од гостувањето во Амстердам.

При прославата Жоржињо го фати Батчуаји за машкоста, а видео снимката и фотографијата стана вирален хит на Интернет.

  • Лудата честигка на Жоргињо за стрелецот Батчуаји:

Со оваа победа „сините“ на Френк Лампард се вратија во игра за место во осминафиналето на Лигата на шампионите и со шест бода се на врвот заедно со Ајакс, а имаат два бода повеќе од Валенсија.