Жерар Пике ја прекинува пензијата за да игра во својот клуб!?

Шпанскиот дефанзивец Жерар Пике замина во пензија, но, сепак, може пак да се врати на зелените терени и тоа во својот клуб.

„Релево“ јавува дека Пике, кој е доскорешен играч на Барселона, размислува да не ја заврши кариерата туку да заигра за ФК Андора, клуб кој е во негова сопственост.

Личност која поседува клуб има право да игра за истиот, меѓутоа тоа може да биде комплицирано да се спроведе затоа што Ла Лига и ФФП имаат строги правила на таа тема.

Андора во моментов е во вториот ранг на шпанскиот фудбал и моментално се наоѓа на десеттото место со 29 освоени бода.

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк.