За Миовски не постои криза: Два гола за лесна победа на Абердин (ВИДЕО)

Ретко кој македонски напаѓач може да се пофали со вакви голгетерски бројки како Бојан Миовски. Штипјанецот блеска во Шкотска и дури и клупската криза во Абердин и смената на менаџерот ништо не влијае на неговата форма. 

Миовски постигна два гола во победата со 3-1 против Мадервил. Македонскиот репрезентативец во пет минути, меѓу 64. и 69. минута, даде два гола и по петти пат оваа сезона запиша два гола на еден премиерлигашки натпревар.

  • Првиот гол на Миовски против Мадервел: 
  • Вториот гол на Миовски против Мадервел: 

Нашиот интернационалец сега има четиринаесет гола во Премиер лигата и се качува на врвот на табелата. По четири порази, Абердин им се врати на победите и изби на седмото место со 32. бода.