ВИДЕО: Врвен меч на Бабунски – две асистенции со Ујпешт за „десетка“

Македонскиот фудбалер Давид Бабунски имаше одличен натпревар за унгарски Мезекевешд, во победата над Ујпешт, кого го совладаа во унгарскиот шампионат со 4-0.

Нашиот интернационалец одигра меч за десетка и беше еден од најдобрите играчи на својот тим. Забележа две асистенции, првата за првиот, втората за четвртиот гол.

  • Асистенциите на Давид Бабунски во Унгарија:

29-годишникот оваа сезона за Мезекевешд одигра девет натпревари, а неговиот договор со унгарскиот клуб е до 2025 година.