ВИДЕО: Врската Погба-Рашфорд „меле“ во ПЛ, нова жртва на менито Лестер Сити

Идентично како на натпреварот со Тотенхем, англискиот гигант Манчестер Јунајтед стигнува до водство и против Лестер Сити, во првиот денешен натпревар од Премиер лигата. 

Пол Погба со нова перфектна асистенција го пронајде младиот Рашфорд, кој својот јубилеен 100-ти настап како „ѓавол“ во Премиер лигата го круниса со фантастична реализација за почетна радост на Јунајтед, по само 9 минути игра на „Кинг Пауер“.

Погледнете како Погба и Рашфорд ја изиграа дефанзивата на Лестер: