ВИДЕО: Во Лига 1 пак хаос – фановите на Ленс тргнаа да се пресметаат со ривалите!

Навивачите во Франција, барем на стартот на новата сезона прават најмногу проблеми. На натпреварот меѓу Ленс и Лил во рамките на Лига 1, се случи нов скандал. 

Имено, на полувремето домашните фанови испровоцирани од гостинските, му побегнаа на обезбедувањето и влетаа во теренот. Навивачите на Ленс тогаш се упатија кон теренот и кон трибината на која се наоѓаа гостинските фанови. 

  • Видео од фановите на Ленс на теренот: 

Сепак, брзата реакција на полицијата спречи поголем хаос и го одби налетот на навивачите на Ленс кои се вратија на својата трибина. 

Состави

Franck Haise

4-4-2

    Жослин Гурвенек

    4-4-2